I tym razem nie zawiedli. 23 osoby, które już po raz 18. 7 kwietnia  w sali gimnastycznej naszej szkoły pokazały, że chcą, mogą i potrafią. Chcą uratować życie. Mogą podzielić się z tymi, którzy walczą o życie. Potrafią pomóc drugiemu człowiekowi. A największym osiągnięciem tego dnia było ponad 10 litrów oddanej krwi. Pracownicy  Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie - Oddziału Terenowego w Bartoszycach najpierw przeprowadzili wywiad lekarski, pobrali krew do badań, a następnie podłączyli aparaturę do 23 wyciągniętych kończyn nauczycielsko- uczniowsko- absolwenckich.

Jeśli tego dnia z jakiegoś powodu nie udało Ci się wziąć udziału w akcji, a chciałbyś zrobić coś dla innych, wsiądź w samochód lub autobus i odwiedź najbliższy punkt Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bartoszycach lub Giżycku w godz. 7.00-14.30. Każdy kandydat na miejscu jest badany, a po zakwalifikowaniu i uzupełnieniu płynów oddaje krew, co zajmuje zaledwie 5- 8 minut. Osoby pracujące bądź uczące się otrzymują zaświadczenie usprawiedliwiające ich nieobecność, zwrot kosztów za dojazd do najbliższego Punktu Krwiodawstwa, legitymację Honorowego Dawcy Krwi oraz kopię wyników badań. A na osłodę posiłek regeneracyjny o wartości kalorycznej 4.500 kcal. - 8 tabliczek czekolady. Naprawdę warto.

 

W imieniu tych, do których trafi oddana krew, dziękujemy, gratulując odwagi i wielkich serc.