UWAGA  GIMNAZJALISTO!!!

 

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2018/2019 

 Dostarczanie dokumentów do dnia 26 czerwca 2018 do godz 15:00

Jak zapisać się do klasy pierwszej?

Regulamin rekrutacji.

Zasady przeliczania punktów.


 

Drodzy Absolwenci

Państwowego Technikum Rolniczego i Zespołu Szkół Rolniczych w Reszlu - maturzyści 1960 - 1985

Spotkanie absolwentów - informacjaSpotkanie absolwentów - informacja

Kierunki kształcenia 2018/2019

Dzień 22 lutego to w tym roku niewątpliwie najważniejsza data w kalendarzu naszej szkoły. Zatrzymujemy się na moment w naszej codzienności, aby upamiętnić wielką postać, bohatera dziejów Polski- naszego patrona Macieja Rataja. Rocznicę urodzin tak znamienitej osobistości- posła, ministra, marszałka Sejmu, jak co roku obchodzimy w sposób szczególnie uroczysty. I tym razem zgodnie już z tradycją obchodów społeczność szkolna oraz zaproszeni goście spotkali się w reszelskim Kościele pw. św. Piotra i Pawła, aby pomodlić się w intencji szkoły, jej pracowników, a także tych, którzy odeszli. Mszę świętą poprowadził wikary, katecheta w naszym gronie pedagogicznym- ks. Karol Misiewicz, wspomagany przez naszą wspaniałą młodzież podczas czytań i śpiewu. Po mszy świętej w strugach deszczu zebraliśmy się na dziedzińcu szkoły, aby złożyć hołd naszemu Patronowi.

Przybyli goście, a także Dyrektor Zespołu oraz delegacje klas złożyli  biało-czerwone wiązanki pod pomnikiem Macieja Rataja, a następnie wszyscy przeszli do hali gimnastycznej, gdzie panie Anna Krasińska oraz Julita Okrąglewska wraz z uczniami przygotowały uroczysty apel. Prowadzący Natalia Chamera i Ruben Ogryzek rozpoczęli od wprowadzenia sztandaru szkoły, a Weronika Fenik zawtórowała pierwsze dźwięki hymnu. Następnie powitano gości. Tym razem zaszczycili nas swoją obecnością: byli dyrektorzy szkoły- pan Ryszard Kawczyński, pan Jerzy Bajorek, pan Krzysztof Jelisiejew, pani Barbara Jalowska; przedstawiciele władz samorządowych- wicestarosta kętrzyński- pan Michał Krasiński, wiceburmistrz Reszla- Jerzy Bajorek, radny Rady Powiatu w Kętrzynie- pan Jarosław Pieniak; Dyrektorzy placówek Reszla i powiatu; przedstawiciele firm współpracujących z naszą szkołą- Dziekan Wydziału Nauk Technicznych UWM dr habilitowany inż. Adam Lipiński, wykładowca Wydziału Nauk Technicznych UWM dr habilitowany inż. Dariusz Choszcz, Naczelnik Wydziału Operacyjnego Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Kętrzynie- bryg. Krzysztof Grabias, przedstawiciel firm Technik i Festool- pan Andrzej Łukaszewski; proboszcz parafii reszelskiej- ks. Krzysztof Bumbul; prezes Stowarzyszenia Absolwent- pan Janusz Kozoń; przewodnicząca Rady Rodziców- pani Elżbieta Łucek oraz licznie zgromadzeni emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły.  Istotnym punktem programu, od którego rozpoczęliśmy część oficjalną było ślubowanie klasy pierwszej liceum pożarniczego. Uczniowie przysięgając na sztandar szkoły, wygłosili treść roty, w której  ślubowali m. in. „przestrzegać prawa, chętnie nieść pomoc innym, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać poleceń przełożonych”. Ślubowali „bronić życia ludzkiego, a także honoru, godności, dobrego imienia Szkoły oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej”.  Dyrektor Zespołu oraz pani Julita Woźniakowska, autorka innowacji klasy pożarniczej, wręczyli uczniom tej klasy pamiątkowe dyplomy. Następnie wysłuchaliśmy przemówień pana Dyrektora Andrzeja Lewandowskiego, pana wicestarosty, pana wiceburmistrza oraz pana Ryszarda Kawczyńskiego. Wszyscy starali się uzmysłowić młodym ludziom, jak wielki wpływ na życiowy sukces ma siła marzeń, nauka i kierowanie się dobrymi wartościami. Odwołali się  do życiorysu Macieja Rataja, który urodził się w biednej dziewięcioosobowej rodzinie, a dzięki pilności i pracowitości doszedł do funkcji Marszałka Sejmu. W części artystycznej obejrzeliśmy odegrane przez uczniów scenki z życia Patrona, z jego domu rodzinnego i z Sejmu. Usłyszeliśmy fragmenty rozmów i przemówień, które w doskonały sposób pomogły nam przenieść się w tamten czas. A między dialogami mieliśmy okazję wysłuchać pięknych wykonań kilku utworów przy akompaniamencie Remigiusza Pawelczyka (akordeon). Swoje możliwości wokalne tym razem zaprezentowała Weronika Fenik.  Program niezwykle ciekawy, także dzięki talentom aktorskim uczniów biorącym w nim udział. Przepiękne dźwięki akordeonu, nastrojowe melodie wprawiły wszystkich w melancholijny nastrój, a temu właśnie służy taki dzień jak ten. Po zakończeniu apelu szanowni goście dokonali wpisów do kroniki szkolnej.

Więcej o życiu  Macieja Rataja można przeczytać w zakładce „ o szkole” na naszej stronie lub na wystawie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Reszlu, która prezentuje nie tylko  informacje o patronie, ale także kierunki kształcenia na przyszły rok szkolny 2017/18.

Serdecznie dziękujemy naszym szanownym gościom za przybycie i zapraszamy już 31 marca na Dzień Otwarty Szkoły.

 

 


Nadchodzące wydarzenia:

22.06.2018 godz. 9:00 

Zakończenie roku szkolnego 

 

 

 

 

 

 Ulotka do pobrania w PDF 

 

 

Pomoc dla Florianka

 

 

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies(ciasteczek) i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej strony do indywidualnych potrzeb użytkowników. W przeglądarce internetowej można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie cookies.
  Ciasteczka na tej stronie.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk