Zespół Szkół w Reszlu
Szkolne grafitti
Programowanie i testowanie gier
REKRUTACJA 2017/2018

Gdy kończy się pewien etap, czas na podsumowanie. Czy się udał, czy zrealizowaliśmy wszystkie cele, co można udoskonalić, aby kolejny był jeszcze lepszy. A działo się dużo. Można stwierdzić, że w naszej szkole nigdy nie ma przestoju, a pomysły rodzą się każdego dnia. Wszystkich nakręca główny zegarmistrz – nasz „Zawsze W Biegu” Dyrektor Andrzej. A ponieważ lubi ruch z racji innej odpowiedzialnej funkcji jednego z trenerów dzieci w Orlętach Reszel, każdy dzień rozpoczyna od myśli przewodniej właśnie Orląt: ”Zwyciężają tylko ci, którzy nie tracą wiary”. 

Czytaj więcej: PODSUMOWANIA KILKA SŁÓW

Kolejny rok szkolny właśnie dobiegł końca. Nie ulega wątpliwości, że żadnego innego dnia uczniowie tak chętnie nie wstają o porankuJ. A obchody zakończenia zajęć rozpoczęliśmy mszą św. w reszelskim Kościele pw. Św. Apostołów, gdzie spotkały się dzieci, młodzież i kadra pedagogiczna trzech reszelskich szkół.

Czytaj więcej: Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Gdzie się z chęcią zejdzie praca, tam się hojnie trud opłaca. A wytężona praca połączona z systematycznością, motywacją i wysoką frekwencją z pewnością przyniesie korzyści w przyszłości. Nie bez znaczenia jest również kwestia pracy na miarę swoich możliwości, włożone starania, stąd oceny nigdy nie będą wyznacznikiem pracowitości. Gratulujemy więc nie tylko tym z najlepszą średnią, ale każdemu, kto wytrwale dążył do celu, aby zdobyć najwyższy możliwy do zdobycia wynik.

Czytaj więcej: Kolejny rok szkolny już za nami

Tradycyjnie, jak każdego roku, zostaliśmy zaproszeni do udziału w festynie organizowanym przez Reszelskie Gimnazjum , by prezentować kierunki kształcenia obecne w naszej szkole. W tym roku przedstawiliśmy ofertę związaną przede wszystkim z nowo otwieranymi klasami: liceum o profilu pożarniczym z elementami ratownictwa medycznego, technikum informatyczne – programowanie i testowanie gier komputerowych (e-sport) oraz technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.

Czytaj więcej: Zespół Szkół na festynie w Gimnazjum w Reszlu

17 czerwca 2016- dzień ten przyniósł  jedno z ważniejszych wydarzeń w historii naszej szkoły- podpisanie umowy patronackiej z firmą Festool Polska S.A..Na mocy umowy FESTOOL obejmie patronatem Technikum Technologii Drewna oraz kierunek stolarza w Zasadniczej Szkole Zawodowej.

Uroczystość odbyła się w niecodziennym klimacie warsztatów szkolnych. Zaproszeni goście, kadra nauczycielska oraz uczniowie zebrali się w jednej z hal, na zewnątrz można było przegryźć coś gorącego przy grillu, a pracownicy firmy Festool prezentowali zebranym najlepsze elektronarzędzia w Polsce. 

Czytaj więcej: Umowa patronacka z Festool Polska

Dnia 10.06.2016r. w Hali Widowiskowo- Sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kętrzynie odbyły się już po raz drugi Targi Edukacyjno-Zawodowe  pod hasłem „ Moja kariera w moich rękach”.  Celem imprezy była pomoc młodym ludziom w wyborze przyszłej ścieżki edukacyjnej i zawodowej, zaprezentowanie aktualnych ofert placówek oświatowych, jak i zakładów pracy. 

Czytaj więcej: Targi Edukacyjno – Zawodowe „Moja kariera w moich rękach”.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017      Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy dopiero wszystko się zaczyna”. Słowa ks.J.Twardowskiego z pewnością doskonale odzwierciedlają dzisiejszy nastrój rady pedagogicznej, pracowników szkoły, a i, jak się okazało, samego pana wicestarosty, który jak zawsze z uśmiechem przybył na uroczysty apel z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Najpierw jednak o godz. 8ej uczniowie, nauczyciele i rodzice zebrali się na mszy św. w Kościele pw.św. Apostołów Piotra i Pawła w intencji  trzech reszelskich szkół. Ks. Proboszcz Krzysztof Bumbul  wyraził swoją radość, iż zebrani zdecydowali się rozpocząć kolejny rok wytężonej nauki właśnie od spotkania z Bogiem.

Czytaj więcej: Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Już za nami pierwszy z cyklu „Trening z Mistrzem” wyczerpujący wyczyn z Krzysztofem Rodkiewiczem- Mistrzem  Polski  2013 w kulturystyce klasycznej, Wicemistrzem Litwy  2013, Mistrzem Europy 2014, wielokrotnym zdobywcą pierwszych miejsc na ogólnopolskich zawodach kulturystycznych. Nasz Mistrz, na co dzień trener personalny w Olsztynie, odwiedził nas, aby wszystkim chętnym opowiedzieć o swojej drodze  do sukcesu -od siłowni w piwnicy do Mistrza Europy.  Podzielił się wskazówkami dotyczącymi ćwiczeń i właściwego sposobu odżywiania się.

Czytaj więcej: Trening z mistrzem.

Partnerzy

      logo pelcowizna 1