I KONKURS LITERACKI

" Ceń słowa"

 Warunkiem udziału w konkursie jest dostarczenie jednego tekstu prozy ( opowiadanie, nowela, esej) napisanego NT12 do trzech stron lub trzech wierszy.

          Podpisane prace konkursowe należy składać do polonistów.

          Termin składania prac 30 listopada 2017r.

 

W dniu 25.10.2017 r. ( środa ) na małej Sali gimnastycznej w Zespole Szkół w Reszlu będziemy gościć funkcjonariuszy ze Straży Granicznej w Kętrzynie, którzy przeprowadzą dla naszych uczniów cykl zajęć:

Szczegóły


W dniu 27.10.2017 r. ( piątek ) o godz. 10.40 – na czwartej godzinie lekcyjnej w małej Sali gimnastycznej w Zespole Szkół w Reszlu będziemy gościć Panie ze Stowarzyszenia Amazonek z Kętrzyna, które przeprowadzą warsztaty dla naszych uczennic pn.: Problem raka piersi – możliwości profilaktyki i metody wykrywania.

Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego

edycja XVI

15 listopada 2017

 

 

 

W piątek 22 września  w godzinach popołudniowych  20 uczniów technikum architektury krajobrazu oraz technikum informatycznego- programowanie i testowanie gier komputerowych (e-sport) wzięło udział w pierwszych zajęciach w ramach realizacji projektu  „Wsparcie zawodowe poprzez zajęcia dodatkowe”.

Projekt ten dofinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. Cel projektu to nabycie kompetencji pracowniczych poprzez uzyskanie kwalifikacji i umiejętności praktycznych w wyniku ukończenia kursów zawodowych i szkoleń interpersonalnych oraz odbycia staży u pracodawców do września 2018.  Już w miniony weekend młodzi uczestnicy zaczerpnęli  wiedzę z zakresu zarządzania czasem i autoprezentacji. A to dopiero wstęp do  zdobywania nowych  kompetencji zawodowych. Projekt zakłada bowiem współpracę z pracodawcami, realizację kursów grafiki komputerowej, grafiki menadżerskiej i prezentacyjnej ECDL, Photoshop, SketchUp, kurs florystyczny, kurs prawa jazdy kat.B oraz blok szkoleń umiejętności pracowniczych. Tak więc w planie zajęć na najbliższy rok widnieją m.in. zajęcia z zakresu radzenia sobie ze stresem czy kurs przygotowujący do egzaminu potwierdzającego poziom kompetencji z j. angielskiego (TOEIC).  Zdobyta wiedza zostanie zastosowana w praktyce w ramach stażu u pracodawców. Realizacja projektu przyczyni się z całą pewnością do wzrostu zatrudnienia uczestników projektu poprzez nabycie oraz potwierdzenie kwalifikacji i umiejętności praktycznych oraz zastosowanie ich w codziennej pracy u pracodawcy.

Zapraszamy do śledzenia fotorelacji z kolejnych zajęć. Najbliższe już 4 października.

 

 


Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies(ciasteczek) i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej strony do indywidualnych potrzeb użytkowników. W przeglądarce internetowej można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie cookies.
  Ciasteczka na tej stronie.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk