No i stało się, decyzja podjęta, klamka zapadła. Będziemy tworzyć sad na terenie Zespołu Szkół. Po wielu, wielu długi dyskusjach, kilkakrotnych oględzinach terenu, obserwowaniu „spaceru” Słońca po niebie, szukaniu podpowiedzi w  mądrych książkach, w końcu zdecydowałyśmy. Teren przy hali sportowej , to tu powstanie nasz sad. No to do dzieła: projekt do reki, zakasane rękawy, narzędzia przygotowane… ruszamy.

Teren, najpierw oczyściłyśmy z rzeczy niepożądanych, wyznaczyłyśmy za pomocą palików i sznurka, zgodnie z projektem,  miejsca pod nasadzenia . Rośliny kupiłyśmy bez bryły korzeniowej i z bryłą korzeniowa, oczywiście przed przystąpieniem do sadzenia zaprawiłyśmy doły, by nasze rośliny trafiły w jak najlepsze środowisko. Gatunki, jakie kupiłyśmy to: OLIWKA ŻÓŁTA, KRÓLOWA RENET- 2 szt., MALINOWA OBERLANDZKA, KOSZTELA- 2 szt. , WĘGIERKA ŁOWICKA- 2 szt. Oprócz 5 gatunków zaplanowanych w projekcie, udało nam się pozyskać dodatkowe 3 drzewa.

Oczywiście posadzenie drzew to nie wszystko, czeka nas teraz stała pielęgnacja naszego sadu, po to, by jak największe grono osób, mogło się cieszyć smakiem tych cudownych owoców, choćby w czasie przerw między lekcjami.