„ The 21st Century Classroom ’’ to międzynarodowy projekt online realizowany w tym roku przez uczniów naszej szkoły na platformie E-twinning.

Jego pomysł zrodził się podczas mobilności nauczycieli na Malcie i w Brighton realizowanych w ramach projektu "Europejski start fundamentem przyszłości Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Reszlu" finansowanego z funduszy Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+ .

Właśnie wtedy nawiązana została współpraca ze szkołą w Chorwacji, której nauczyciele pełni kreatywnych pomysłów, zaprosili nas do współpracy. Celem projektu jest zachęcanie młodzieży do komunikowania się w języku angielskim, umożliwienie nawiązania kontaktów z rówieśnikami ze szkół partnerskich oraz poznawanie i wykorzystywanie w nauce języka ciekawych innowacyjnych narzędzi internetowych.

W piątek, 16 lutego 2018, odbył się w naszej szkole wieczór z E-twinning. Zespół projektowy tworzą wyjątkowe, pełne kreatywnych pomysłów i energii Weronika Tomaszewicz, Natalia Wypyszczak, Ala Wiktorek, Julka Szapiel, Martyna Gbur, Monika Piotrowska, Wiktoria Naruszewicz, Laura Staniszewska, Paulina Bełdowska i Paulina Sędecka.

       

Podczas kilkugodzinnego spotkania z nauczycielką języka angielskiego Anią Jałoszewską poznawaliśmy i uczyliśmy się różnych aplikacji i narzędzi internetowych - Popplet, Kahoot, Padlet, Thinglink. Naszym rówieśnikom z chorwackiej szkoły przedstawiliśmy miejsca, które warto zwiedzić w naszym mieście. Zaprezentowaliśmy również naszą szkołę (tu można zobaczyć efekty naszej pracy).

        Kolejnym etapem projektu będzie stworzenie quizów online za pomocą aplikacji Kahoot dotyczących Reszla. Quizy rozwiązywane będa przez młodzież w Chorwacji. Podczas naszego wieczoru opracowaliśmy również przepisy kulinarne w języku angielskim. Przygotowanie naszych potraw przedstawimy na filmach relacjonując w języku angielskim każdy wykonywany krok ;), przygotujemy quizy Kahoot i umieścimy wszystko na platformie e-twinning naszego projektu.

        Następne spotkanie już za tydzień - zmierzymy się z tematyką matematycznych zagadnień. Nasza kreatywność, chęci i zaangażowanie… język angielski … nowoczesne technologie… współpraca międzynarodowa - to nasze priorytety, nasza przyszłość i nasz wkład do dużego projektu międzynarodowego Erasmus plus, o  który starają się nasze nauczycielki i który mamy nadzieję realizować od przyszłego roku ;)