W dniu 06.12.2018 w Zespole Szkół im. Macieja Rataja w Reszlu poczuć można było przedświąteczną atmosferę.  Uśmiechy na twarzy wywoływało pojawienie się Mikołaja, który wraz ze swoimi pomocnicami odwiedził każdą klasę obdarowując słodyczami najgrzeczniejszych uczniów

Atrakcją dzisiejszego dnia była II wystawa dekoracji świątecznych „W oczekiwaniu na Boże Narodzenie", podczas której można było podziwiać oraz zakupić dzieła naszych uczennic. Wystawa była jednocześnie podsumowaniem kursu florystycznego, który odbył się w ramach  projektu realizowanego w naszej szkole "Cyfrowo i zawodowo"  RPWM.02.04.01-28-0064/18.

Prace, pod kierunkiem p. Moniki Małolepszej,  przygotowały następujące  uczennice: Natalia Chankowska, Lidia Kazimierczuk, Estera Sobstyl, Sara Śniadach, Beata Wójtowicz, Lidia Wysmulek, Martyna Gbur,  Kinga Hymol, Wiktoria Naruszko, Weronika Pryszczepko, Paulina Sędecka i Alicja Wiktorek.

Niecodziennym wydarzeniem był charytatywny kiermasz ciast zorganizowany przez grupę uczniów i nauczycieli zaangażowanych w realizację projektu „Raising Responsible Citizen” Erasmus Plus, którego jednym z celów jest uwrażliwianie młodych ludzi na potrzeby innych oraz niesienie im pomocy. Chętne osoby upiekły ciasta, a zebrane ze sprzedaży ciast środki finansowe przeznaczone zostaną na wsparcie uczniów z naszej szkoły, którzy znajdują się w trudnej sytuacji.

Społeczność szkolna oraz zaproszeni goście chętnie wsparli tę szlachetną inicjatywę i  wszystkie przygotowane ciasta zostały sprzedane.

Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie tych inicjatyw oraz przybyłym gościom, uczniom i nauczycielom, którzy aktywnie uczestniczyli w pełnych wrażeń wydarzeniach.

Zdjęcia: Natalia Maleszewska, Artur Palke