Dnia 15.11.2017 r. wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu pn. „ Pomocna dłoń”  uczestniczyli w uroczystości Ogólnopolskiego Dnia Seniora w Środowiskowym Domu Samopomocy w Reszlu, gdzie uczestniczyło ponad pięćdziesięciu seniorów. Na początku spotkania Pani Kierownik Grażyna Chmielewska oprowadziła Nas po obiekcie, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć i poznać pięknie wyposażone pracownie do pracy z osobami starszymi.

Kierownik Placówki przybliżyła Nam specyfikę pracy z osobami starszymi potrzebującymi specjalistycznej opieki, opowiedziała o diagnozowaniu problemów ludzi starszych w różnych sytuacjach losowych oraz zapoznała Nas o formach pracy z osobami mającymi problemy zdrowotne, w tym planowaniu rozwiązań opiekuńczych
i pielęgnacyjnych we współpracy z rodziną osób starszych. W drugiej części spotkania podczas oficjalnej uroczystości zostaliśmy miło i serdecznie przywitani przez pensjonariuszy. Podczas uroczystości złożyliśmy życzenia wszystkim seniorom oraz wręczyliśmy wcześniej przygotowane samodzielnie upominki dla każdego z uczestników. Podczas Naszego pobytu seniorzy z Środowiskowego Domu Samopomocy z Reszla przedstawili Nam cykl przedstawień przygotowanych specjalnie dla Nas. Spędzony czas umilał nam akordeon, który przygrywał przepiękne piosenki, gdzie dzięki przygotowanym śpiewnikom mogliśmy aktywnie uczestniczyć w świętowaniu. Pensjonariusze przygotowali Nam pyszny poczęstunek. Byliśmy mile zaskoczeni i zadowoleni że mogliśmy współuczestniczyć w uroczystości „Dnia Seniora” w Środowiskowym Domu Samopomocy w Reszlu.


Biblioteka

 

 

Godziny otwarcia biblioteki:

Poniedziałek 7.30 – 14.45

Wtorek          7.30– 12.30

Środa            7.30 – 14.15

Czwartek      7.30 – 13.00

Piątek           7.30 – 13.00


Regulamin biblioteki


Regulamin czytelni