Uczestnicy internackiego koła teatralnego „ Do góry nogami” wybrali się na 22. Przegląd Teatrów Amatorskich im. Kasi Kowal w Mrągowie. Grupę przywitała pani Justyna Zapała, która wskazała garderobę i poinformowała o sprawach formalnych. Samo przywitanie było tak miłe, że nie czuło się napięcia.

 

       W garderobie zostawiliśmy swoje rzeczy. W drodze na salę weszliśmy do kawiarenki, gdzie przy kawie,  herbacie i ciasteczkach odbyła się krótka rozmowa. Poszliśmy zobaczyć scenę. Zajęliśmy miejsca na widowni i oglądaliśmy występy innych zespołów.

       Przyszła kolej na nasz występ i wtedy poczuliśmy deski sceniczne, zobaczyliśmy kurtynę, reflektory, światło, rekwizyty, widownię … magię teatru. Przygotowywaliśmy się chwilę do występu za kulisami, a właściwie wprowadzeni byliśmy w nastrój tego, co miało nastąpić.  Później mieliśmy czas, aby przygotować scenografię do swojego przedstawienia. Wszystko poszło sprawnie, bo wiedzieliśmy, co mamy poustawiać na scenie i w którym miejscu.

      Pani zapowiedziała nasz teatr „ Do góry nogami” z „ Prawie jak wino” i  scenariuszem oraz w reżyserii Estery Sobstyl naszej zdolnej koleżanki,  i pod opieką pani Anny Krasińskiej. Występ udał się. Otrzymaliśmy smaczne upominki. To było wspaniałe, ekscytujące przeżycie dla nas młodych adeptów sztuki.

    W przeglądzie udział wzięli: Paulina Bełdowska kl. II LO, Wiktoria Naruszko kl. III TAK, Estera Sobstyl kl. II TAK, Lidia Kazimierczuk kl. II TAK, Joanna Radomska kl. I BW, Katarzyna Radomska kl. I BW, Kacper Wodnicki kl. II GPC, Łukasz Krawczyk kl. II TI.

 


Biblioteka

 

 

Godziny otwarcia biblioteki:

Poniedziałek 7.30 – 14.45

Wtorek          7.30– 12.30

Środa            7.30 – 14.15

Czwartek      7.30 – 13.00

Piątek           7.30 – 13.00


Regulamin biblioteki


Regulamin czytelni