Witam wszystkich tu obecnych, a szczególnie pierwszoklasistów, ponieważ właśnie Wy jesteście dzisiaj głównymi bohaterami naszej imprezy”. Tymi słowami przewodniczący Młodzieżowej Rady Internatu Szymon Kołowrocki przywitał swoich młodszych kolegów rozpoczynając tym samym Otrzęsiny najmłodszych 36 wychowanków. A tradycja otrzęsin to stary, sięgający „niepamiętnych” już czasów zwyczaj, panujący w internatach szkolnych.

Otrzęsiny odbywają się raz w roku w najmniej oczekiwanym przez pierwszaków momencie. Warto  dodać, że są  popularne głównie w szkołach średnich i wyższych uczelniach, gdyż tam pierwszaki są już na tyle dojrzałe i gotowe, by bez większego szoku przeżyć to „mrożące krew w żyłach” wydarzenie. A na uczestników czekały niespodziankowe konkurencje: malowanie twarzy, bieg przez piwnicę, próba smaków, próba wody czy quiz wiedzy.

Witajcie więc w gronie prawowitych mieszkańców internatu Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Reszlu. Oby klimat tego miejsca, współmieszkańcy i kadra pedagogiczna sprawiły, że będziecie czuli się tutaj dobrze i bezpiecznie.

 


Biblioteka

 

 

Godziny otwarcia biblioteki:

Poniedziałek 7.30 – 14.45

Wtorek          7.30– 12.30

Środa            7.30 – 14.15

Czwartek      7.30 – 13.00

Piątek           7.30 – 13.00


Regulamin biblioteki


Regulamin czytelni