Czy jestem anonimowy w sieci? Temu tematowi  poświęcone zostały zajęcia otwarte w internacie szkolnym, które poprowadzili koordynator internatu oraz pedagog szkolny. Wychowankowie dowiedzieli się, czym jest cyberprzemoc oraz jakie są jej formy. Prowadzący zajęcia omówili zasadnicze cechy cyberprzemocy: prześladowanie, nękanie, zastraszanie i wyśmiewanie.

Opowiedzieli o tym, w jaki sposób skutecznie bronić  się przed atakami z sieci oraz jakie są ich konsekwencje prawne. Jeśli masz do czynienia z nękaniem, wyśmiewaniem lub innymi atakami związanymi z siecią, nie poddawaj się. Nie jesteś sam. W szkole możesz liczyć na pomoc wychowawcy lub pedagoga. Dorosły z pewnością znajdzie rozwiązanie tego problemu. Na terenie całej Polski do twojej dyspozycji pozostaje numer 800 100 100, gdzie uzyskasz poradę i pomoc. Pod bezpłatnym  numerem zaufania 116 111 możesz także skontaktować się z pracownikami Fundacji „Dajemy Dzieciom Siłę”, którzy udzielają pomocy w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa online dla osób poniżej 18 roku życia. 


Biblioteka

 

 

Godziny otwarcia biblioteki:

Poniedziałek 7.30 – 14.45

Wtorek          7.30– 12.30

Środa            7.30 – 14.15

Czwartek      7.30 – 13.00

Piątek           7.30 – 13.00


Regulamin biblioteki


Regulamin czytelni