To jest strona archiwalna z okresu styczeń 2016 - grudzień 2019

Nowe informacje znajdują się pod adresem http://zsreszel.pl 

14 marca to Dzień Liczby Pi

Z tej okazji dnia 13 marca 2020 (piątek) w naszej szkole odbędzie się :

SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY:

            "Jeden z dziesięciu"

KONKURS MIĘDZYKLASOWY:

                 "rozwinięcie liczby pi "

KONKURS DRUŻYNOWY:

              "nitka pi"

Piątkowy wieczór 17 stycznia 2020 zapisał się w historii naszej szkoły jako niezwykle uroczysty, klimatyczny i pełen szczególnych emocji. Piękne wieczorowe suknie, ciemne garnitury, okazyjny makijaż, dostojność w ruchach i podniosłość chwili – to wszystko pozwoliło zobaczyć w tegorocznych maturzystach dojrzałych, niezwykle przejętych doniosłością wydarzenia dorosłych ludzi.

Dnia 13 stycznia 2020 r. w Zespole szkół im Macieja Rataja odbyła się próbna matura z matematyki. Test przygotowany przez wydawnictwo Nowa Era był doskonałym sprawdzianem dla tegorocznych maturzystów. Mniej stresujący niż w maju, ale pozwolił uczniom sprawdzić ich wiedzę i wyciągnąć wnioski do pracy na najbliższe miesiące. Kolejna taka próba już wkrótce:)

Przez ostatnie trzy lata starałem się być nie tylko Waszym dyrektorem, szefem czy nauczycielem, ale przede wszystkim jednym z Was. Osobą, której zależy na rozwoju szkoły, która tak jak Wy chce dla niej jak najlepiej. Chociaż często mieliśmy odmienne zdanie, nie zawsze we wszystkim się zgadzaliśmy, to jednak wierzę, że zawsze przyświecał nam ten sam cel - dobro szkoły. Myślę, że wspólnymi siłami udało nam się go osiągnąć. Dziś, pomimo że nie pełnię już funkcji dyrektora, gdyż zostałem wicestarostą Kętrzyńskim to Zespół Szkół im. Macieja Rataja w Reszlu zajmuje szczególne miejsce w moim sercu. Dlatego, z Waszą pomocą, obiecuję nadal dbać o jego dobre imię i wspierać Was w działaniu. Dziękuję Wam za lata współpracy, za zaufanie, okazaną cierpliwość i serce włożone w pracę na rzecz szkoły. Szczególnie jednak chciałbym podziękować Wam drodzy uczniowie - bez Was ta szkoła nie mogłaby istnieć.

Życzę Wam, aby Rataj był dla Was miejscem do którego zawsze będziecie chcieli wracać, chociażby myślami. Miejscem, które poza niezbędną wiedzą i umiejętnościami, dostarczy Wam wielu niezapomnianych wspomnień. Wierzę, że z roku na rok będzie Was coraz więcej i że zawsze będziecie takimi pozytywnymi, pełnymi energii i pasji ludźmi, z jakimi miałem okazję pracować.

Dziękuję!

Andrzej Lewandowski

30 października w Kętrzynie odbył się Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców.  Do zawodów zgłosiło sie 6 drużyn z powiatu kętrzyńskiego: ZS Reszel, ZS Kętrzyn, I  LO Kętrzyn, ZS Centrum Kształcenia Rolniczego w  Karolewie, PCE Kętrzyn, Prywatne Liceum Ogólnokształcące Kętrzyn.

 

Zespół Szkół im. Macieja Rataja

ul. Łukasińskiego 3, 11 – 440 RESZEL

e-mail: rataj(at)zsreszel.pl,

www.zsreszel.pl

tel. 887 540 040 - sekretariat

tel. 89 755 00 40 - centrala


 Aministrator strony:

admin(at)reszel.pl

 

 

 

Z okazji zakończenia roku szkolnego 2015/2016
wszystkim Nauczycielom i Pracownikom
Zespołu Szkół oraz Rodzicom

składam najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzę,
by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości.
Uczniom życzę bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień

oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

Dyrektor Zespołu

Andrzej Lewandowski

 

Biblioteka

 

 

Godziny otwarcia biblioteki:

Poniedziałek 7.30 – 14.45

Wtorek          7.30– 12.30

Środa            7.30 – 14.15

Czwartek      7.30 – 13.00

Piątek           7.30 – 13.00


Regulamin biblioteki


Regulamin czytelni