To najpopularniejsza w Polsce akcja czytelnicza. Powstała, by złamać stereotyp nieczytającej młodzieży i zamanifestować, że uczniowie czytają wręcz więcej niż dorośli. Organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole” wraz z bibliotekami i szkołami.

Głównym celem od pierwszej edycji jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z relaksem, wolnym czasem i rozrywką aby wszyscy  uczniowie mieli okazję do poczytania sobie w gronie koleżanek i kolegów, w miłych, niecodziennych okolicznościach.  Akcja mała zachęcić tych uczniów, którzy nie odkryli radości z czytania, a książkę wciąż traktują jako przykry obowiązek.  

7 czerwca o godzinie 10 czytaliśmy i my. Wraz z nami czytało w jednym czasie wspólnie pół miliona osób z całej Polski. Udział w akcji zadeklarowało rekordowe 3000 tyś instytucji. Ponad 400 000 tyś osób wspólnie czytało. To już IV edycja tej akcji a my braliśmy w niej udział już po raz II.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom!

Naszym uczniom, nauczycielom i pracownikom za udział.

Mamy nadzieję, że sobie poczytaliście i dobrze się bawiliście.

Kto w młodości nie odnajdzie radości z czytania, bardzo rzadko staje się aktywnym czytelnikiem w dorosłym życiu.

Zdjęcia: A. Kuligowska, M. Samotyha


Biblioteka

 

 

Godziny otwarcia biblioteki:

Poniedziałek 7.30 – 14.45

Wtorek          7.30– 12.30

Środa            7.30 – 14.15

Czwartek      7.30 – 13.00

Piątek           7.30 – 13.00


Regulamin biblioteki


Regulamin czytelni