Już 8 czerwca o 10.00

 III edycja największej

akcji czytelniczej w Polsce. Dołącz do nas!

8 czerwca o 10.00 uczniowie z całej Polski będą czytać – bez przymusu, każdy to, na co ma ochotę.  Symbolem wspólnej akcji jest rekord w liczbie osób czytających w jednym momencie (w zeszłym roku 459 tys. osób).

 

Cel akcji

Miło sobie poczytać.

Po prostu chcemy dać każdemu uczniowi okazję, by miło sobie poczytał w gronie koleżanek i kolegów. Każdy to, na co ma ochotę, dla rozrywki, bez dorabiania wielkiej filozofii. Akcja skierowana jest szczególnie do uczniów, którzy nie odkryli jeszcze radości z czytania. Niech książki przestaną się wreszcie kojarzyć z obowiązkowymi lekturami i karaniem za ich nieprzeczytanie. Niech młodzież zobaczy, że czyta najlepszy uczeń w klasie i ten najbardziej niegrzeczny; wychowawca klasy, dyrektor i obsługa szkoły. Niech czytanie kojarzy się pozytywnie – jako relaks, czas wolny, rozrywka.

Promocja czytelnictwa

Jak podkreślają eksperci, jedyna nadzieja na wzrost wskaźników czytelnictwa leży w dorastającym pokoleniu. Kto w młodości nie odnajdzie radości z czytania, bardzo rzadko staje się aktywnym czytelnikiem w dorosłym życiu. Jeżeli 62% dorosłych Polaków nie czyta książek, trudno oczekiwać, że wszyscy uczniowie wyniosą nawyk czytania z domu. Przewodnia rola w aktywizacji czytelnictwa spoczywa więc na bibliotekach i szkołach, które „wychowują czytelnika”. Dlatego rozrywkowy charakter akcji wydaje się adekwatną odpowiedzią na przyczynę kryzysu czytelnictwa.

Wizytówka potencjału bibliotek

Jednocześnie akcja jest wizytówką potencjału bibliotek i szkół.

Zapraszamy wszystkich naszych uczniów

 

 8 czerwca o godz. 10 przed szkołę na wspólne czytanie i pamiątkowe zdjęcie.


Biblioteka

 

 

Godziny otwarcia biblioteki:

Poniedziałek 7.30 – 14.45

Wtorek          7.30– 12.30

Środa            7.30 – 14.15

Czwartek      7.30 – 13.00

Piątek           7.30 – 13.00


Regulamin biblioteki


Regulamin czytelni