5 marca zgodnie z zapowiedziami uczestniczyliśmy  w spotkaniu poetycko- muzycznym „Młodzi wobec wyzwań codzienności”, które miało miejsce w MBP w Reszlu. Gośćmi byli pisarka p. Marta Fox i piosenkarz, aktor p. Artur Gotz. W spotkaniu brało udział duże grono naszych uczniów odbyło się ono według oryginalnie przygotowanego  scenariusza, z wykorzystaniem tekstów własnych Marty Fox i piosenek w wykonaniu Artura Gotza.

 

Marta Fox i Artur Gotz rozmawiali i opowiadali nam o powieści „IDOL” i własnych dokonaniach artystycznych.

·         Idol .Któż to taki?

·         Różnica pomiędzy „idolem” a „autorytetem”.

·         Sukces-zmora ambitnych, próbujących spełniać oczekiwania dorosłych.

·         Różnica pomiędzy sukcesem a karierą.

·         Karierowicz, któż to taki?

·         Jak zrozumieć siebie i swoje potrzeby emocjonalne ? O poszukiwaniu przyjaźni i miłości w czasach, kiedy ekranem komputera próbujemy zastąpić ciepło dotyku.

·         Prawo do popełniania błędów.

·         Dorośli nie są idealni.

·         Jak to się stało, że Artur Gotz został bohaterem powieści Marty Fox?

·         Czytanie fragmentów powieści „IDOL”

·         Odpowiedzi na pytania czytelników.

·         Podpisywanie książek.

IDOL to kolejna powieść autorki młodzieżowych bestsellerów wprowadzająca w świat wrażliwej młodzieży, tęskniącej za przyjaźnią, akceptacją, miłością. To powieść o dojrzewaniu w dobie kultu ciała i o tym, jak trudno szukać miejsca w życiu, gdzie każdy chciałby zabłysnąć i odnieść sukces. Są w tej historii celne obserwacje obyczajowe, jest intryga, nie brakuje i humoru. To opowieść także dorosłych, którzy zbyt szybko zapominają, jakim ciężarem bywa dojrzewanie i jakiego potrzebuje wsparcia Sonia, rozczarowana i zniechęcona, za wszelką cenę szuka autorytetu, na którym mogłaby zbudować swój  wizerunek. I wtedy trafia na koncert młodego aktora, Artura Gotza, który właśnie wydał płytę, a teledysk z jego udziałem staje się hitem Internetu. W podążaniu za idolem Sonia traci kontakt z rodziną i kolegami, niewinne kłamstwo pociąga za sobą kolejne. Tytułowy Idol to Artur Gotz, aktor, postać jak najbardziej rzeczywista, wrzucona jedynie w  fikcyjne wydarzenia, które się wydarzyć mogły, choć nie musiały.

 

Strona internetowa pisarki Marty Fox: www.matrafox.pl

Strona internetowa aktora Artura Gotza: www.arturgotz.pl

 

 

Biblioteka szkolna  posiada kilka tytułów powieści Marty Fox  zapraszamy zainteresowanych do wypożyczania. 


Biblioteka

 

 

Godziny otwarcia biblioteki:

Poniedziałek 7.30 – 14.45

Wtorek          7.30– 12.30

Środa            7.30 – 14.15

Czwartek      7.30 – 13.00

Piątek           7.30 – 13.00


Regulamin biblioteki


Regulamin czytelni