Rok 2018 Rokiem Praw Kobiet

 28 lutego w ramach obchodów roku Praw Kobiet odbyło się już kolejne spotkanie w MBP w Reszlu z Reszelakiem, podróżnikiem i wolontariuszem p. Maciejem Kozoniem. W spotkaniu brały udział kl. I GPC, Kl. I TDA wraz z p. Julitą Okrąglewską.

Pan Maciej opowiadał nam o swoich podróżach po świecie i doświadczeniach. Obecnie mieszka i pracuje w Liberii a w wolnych chwilach zajmuje się wolontariatem tzn. zbiera z grupą znajomych pieniądze i kupuje w Liberii potrzebne artykuły ludziom tam mieszkającym. Opowiadał o tradycjach, obrzędach i traktowaniu kobiet i dzieci mieszkających tam. Cała relacja przeplatana była prezentacją multimedialną z miejsc, w których p. Maciej przebywa. Po raz kolejny wyszliśmy ze spotkania pod ogromnym wrażeniem. Cieszymy się, że tacy ludzie są wśród nas.


Biblioteka

 

 

Godziny otwarcia biblioteki:

Poniedziałek 7.30 – 14.45

Wtorek          7.30– 12.30

Środa            7.30 – 14.15

Czwartek      7.30 – 13.00

Piątek           7.30 – 13.00


Regulamin biblioteki


Regulamin czytelni