MARTA FOX

Powieściopisarka, poetka i eseistka. Pisze książki dla młodzieży, dorosłych i dla dzieci. Laureatka wielu nagród i wyróżnień. Jej powieści zostały dwukrotnie uhonorowane przez polską sekcję IBBY w konkursie „Książka Roku” – „Agaton-Gagaton: jak dobrze być sobą” (1995) oraz cykl „Pierwsza miłość” (2000). W 2004 roku otrzymała Złoty Telefon – honorowe odznaczenie „Niebieskiej Linii” – Ogólnopolskiego Pogotowia do Walki z Przemocą w Rodzinie, za książkę „Coraz mniej milczenia”. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

W latach 1974-1995 pracowała jako nauczycielka języka polskiego i bibliotekarka w V Liceum Ogólnokształcącym im. Broniewskiego w Katowicach. Od 1983 zajmowała się także działalnością dziennikarską.Redagowała warszawskie czasopismo „Młoda Sztuka” (1987-1989). W latach 1993-1994 była zastępcą redaktora naczelnego „Górnośląskiego Diariusza Kulturalnego”. Publikowała teksty na łamach m.in. gdańskiego „Autografu”, „Gońca Teatralnego”, „Magazynu Literackiego”, „Migotania”, „Opcji”, „Poezji”, „Stron”„Śląska”, „Teatru”, „Twojego Stylu”, „Wiadomości Kulturalnych”, i „Zwierciadła”.
Jako pisarka zadebiutowała w 1989 roku opowiadaniem „Gra”, opublikowanym w piśmie „TAK i NIE” za które otrzymała Grand Prix w Ogólnopolskim Konkursie Literatury Miłosnej. Do dzisiaj Marta Fox wydała ponad czterdzieści książek. Jej wierszezostały przetłumaczone na niemiecki, angielski, francuski, portugalski i hiszpański!
Pisarka odwiedzi Reszel po raz drugi. Klika lat temu spotkała się w naszej bibliotece z członkami Dyskusyjnych Klubów Książki. Tym razem, wraz z Arturem Gotzem (bohaterem książki ”Idol”), spotkają się z młodzieżą.
Martafox.pl

ARTUR GOTZ
Aktor filmowy i teatralny, wokalista. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie - Filia we Wrocławiu. Występuje na scenie od jedenastego roku życia. Jako piętnastolatek współpracował Teatrem "The Imagination" w Londynie, gdzie wystąpił w trzech premierach.W latach 2006-2009 związany z Teatrem Rozrywki w Chorzowie. Od roku 2011 występuje w Teatrze Nowym w Łodzi. Współpracuje też z Teatrem Kamienica i Teatrem 6 Piętro w Warszawie, a także z Teatrem Piosenki Romana Kołakowskiego.
Zagrał kilkanaście ról filmowych m.in. seminarzystę Jurija Nogę w filmie „Karol - człowiek, który został papieżem” (reż. G.Battiato), Reportera Dzikowskiego w „Wielkich ucieczkach”, Wojtka Wystracha w „Ścianie śmierci”. Mogliśmy go również oglądać w popularnych serialach telewizyjnych (m.in. „Na Wspólnej”, „Barwy szczęścia”, „Ojciec Mateusz”, „M jak miłość”, „Klan”, „Pierwsza miłość”, „Fala zbrodni”, „Święta wojna”, „Belfer2”). Jako wokalista debiutował w Piwnicy pod Baranami w Krakowie (2006). W 2018 roku ukazała się jego trzecia płyta solowa z piosenkami z Kabaretu Starszych Panów – „Kabaret Starszych Panów. Przeboje wszech czasów śpiewa Artur Gotz”.

Źródło: http://www.wbp.olsztyn.pl/~mbpresz/


Biblioteka

 

 

Godziny otwarcia biblioteki:

Poniedziałek 7.30 – 14.45

Wtorek          7.30– 12.30

Środa            7.30 – 14.15

Czwartek      7.30 – 13.00

Piątek           7.30 – 13.00


Regulamin biblioteki


Regulamin czytelni