6 października o godzinie 10 na małej sali gimnastycznej w naszej szkole będziemy gościli pisarkę, dziennikarkę Panią ANNĘ DZIEWIT-MELLER .

 

 

 

 

Data i miejsce urodzenia: 1981, Chorzów
Mąż: Marcin Meller (od 2007)
Książki: Gaumardżos! opowieści z Gruzji, Góra Tajget, Głośniej! rozmowy z pisarkami, Teoria trutnia i inne, Disko

 Kim jest żona Marcina Mellera - Anna Dziewit-Meller?

Anna Dziewit-Meller jest dziennikarką radiową i telewizyjną, a także reporterką i pisarką. W programie Dzień Dobry TVN poleca warte przeczytania książki.

Wspólnie z Agnieszką Drotkiewicz, Anna Dziewit-Meller wydała dwa zbiory wywiadów: „Głośniej! Rozmowy z pisarkami”, „Teoria trutnia i inne. Rozmowy z mężczyznami”. Wraz z mężem, Marcinem Mellerem, napisała książkę będącą zapisem ich wspólnych podróży po Gruzji: „Gaumardżos. Opowieści z Gruzji”. Jej debiutancka powieść, „Disko”, wydana została w 2012 r. Książka opowiada o pedofilu, który prowadzi szkolne kursy tańca.

Anna Dziewit-Meller gra na gitarze i śpiewa w kobiecym, rockowym zespole Andy. W 2010 r. zespół nominowany był do Super Jedynki na festiwalu w Opolu.

Anna Dziewit - Meller: rodzina

Anna Dziewit i Macin Meller wzięli ślub w Gruzji w 2007 roku. Ona jest Ślązaczką, on ma korzenie rosyjskie i żydowskie. 

 

Góra Tajget
Anna Dziewit-Meller

Historia o ludzkim strachu i krzywdzie bezbronnych. Tak prawdziwa, że długo nie da się zapomnieć. Dawno nie było w polskiej literaturze powieści, która poruszając temat wojny wybrzmiewa głosem tak świeżym i przejmującym. Anna Dziewit-Meller łączy świat prywatnych lęków z dramatyczną przeszłością, która naznaczyła śląskie pogranicze. Rezultatem jest literatura najwyższej próby, dowodząca pisarskiej dojrzałości, niezwykłej wrażliwości i empatii.
Współczesny Śląsk. Spokojną codzienność Sebastiana uporczywie zakłóca strach o bezpieczeństwo maleńkiej córeczki. Nie zdaje sobie sprawy, jakie zbrodnie miały miejsce podczas II Wojny Światowej w szpitalu, w którym obecnie mieści się jego apteka.
Rysio idzie szpitalnymi korytarzami prowadzony przez mężczyznę w esesmańskim mundurze. Mały chłopiec nie rozumie, dlaczego się tu znalazł i kim jest ta pani o łagodnym uśmiechu.
Zefka wróciła na Śląsk po dwuletnim pobycie na robotach w Niemczech. Nie chciała wracać. Tęskni za Emmą, która okazała jej tyle miłości.
Profesor Luben jest wielbicielką opery. W innym życiu prowadziła eksperymenty naukowe na dzieciach. Teraz się boi, ale nie czuje się winna.
"Nie da się zapomnieć tej książki, już nigdy. Bo Anna Dziewit-Meller, za pomocą historii o zwykłych z pozoru ludziach, wyciąga z nas najgłębiej ukryte lęki, starannie schowane niemyślenie o nieprzyjemnych sprawach. Autorka "Góry Tajget" chwyta nas za głowy i każe patrzeć wstecz na czas
źródło opisu: http://www.wielkalitera.pl/


Biblioteka

 

 

Godziny otwarcia biblioteki:

Poniedziałek 7.30 – 14.45

Wtorek          7.30– 12.30

Środa            7.30 – 14.15

Czwartek      7.30 – 13.00

Piątek           7.30 – 13.00


Regulamin biblioteki


Regulamin czytelni