Poniedziałki mogą być ciekawsze niż wszyscy sądzimy. 

 

Przekonać się o tym mogli uczniowie klas II zasadniczej szkoły zawodowej i technikum, którzy w poniedziałek 12 grudnia wraz z nauczycielami udali się do Biblioteki Miejskiej w Reszlu. Wysłuchali wykładu pana Roberta Połubińskiego, który przybliżył młodzieży niestandardowy wprawdzie, ale przez to jeszcze ciekawszy temat kapliczek. Cieszą oczy podróżnych na drodze pomiędzy Reszlem, miasteczkiem znanym głównie za sprawą wspaniałych zabytków a Świętą Lipką, miejscem, które może się pochwalić jednym z najpiękniejszych sanktuariów w kraju.


Pan R. Połubiński za sprawą swojego pełnego pasji głosu wprowadził uczniów w świat pełen tajemnic i ciekawych faktów.
Całości dopełniało bogate opracowanie graficzne wykładu. W sali, oświetlonej grudniowym słońcem znajdowała się wystawa zdjęć owych piętnastu kapliczek.
Całe spotkanie minęło niezwykle szybko.
Po ostatnich pytaniach, które zaspokoiły myśli i rozwiały niejasności. Uczniowie podziękowali mówcy za podzielenie się wiedzą i w atmosferze ogólnego podekscytowania wrócili do szkoły, aby kontynuować naukę.
R. H.

 

Zdjęcia: Bibliteka Miejska w Reszlu - Janina Fiedorowicz


 

Zdjęcia: Robert Połubiński


Biblioteka

 

 

Godziny otwarcia biblioteki:

Poniedziałek 7.30 – 14.45

Wtorek          7.30– 12.30

Środa            7.30 – 14.15

Czwartek      7.30 – 13.00

Piątek           7.30 – 13.00


Regulamin biblioteki


Regulamin czytelni