Spod samej Łysej Góry w Górach Świętokrzyskich po 11 latach zawitała do Reszla znana polskim czytelniczkom Beata Kępińska. Była mieszkanka Reszla, po wielu niezwykle ciekawych życiowych perypetiach przyjechała, aby promować swoją twórczość. A znana jest głównie za sprawą powieści obyczajowych: „Sielsko i diabelsko”, „Zaradna”, „Taniec z czarownicą”, „Schwytać czas”. Ich fragmenty odczytała w czasie spotkania z naszą młodzieżą w piątek 7 października. Pani Beata w doskonały sposób dotarła do młodych umysłów wracając w swojej opowieści do lat dzieciństwa i młodości swoich własnych dzieci.

Ich przeżycia, także z czasów pobytu rodziny Kępińskich na emigracji w południowej Afryce sprawiły, że wszyscy z wielkim zaciekawieniem zatopili się w słowach autorki. Zebrani wysłuchali też wspaniałych wierszy i tych lekkich z dużą dozą humoru, i tych poważniejszych. Pani Beata bardzo pozytywnie odebrała swoich słuchaczy i zaprosiła nas bardzo serdecznie do siebie w góry. Dziewczęta z klasy IV TE podziękowały pisarce wręczając kwiaty i pamiątkową kartkę z kilkoma serdecznymi wyrazami wdzięczności. Spotkanie poprowadziła Julita Okrąglewska, która nie zapomniała o wpisie tak zaszczytnego gościa do pamiątkowej księgi naszej szkoły.

 

 


Biblioteka

 

 

Godziny otwarcia biblioteki:

Poniedziałek 7.30 – 14.45

Wtorek          7.30– 12.30

Środa            7.30 – 14.15

Czwartek      7.30 – 13.00

Piątek           7.30 – 13.00


Regulamin biblioteki


Regulamin czytelni