Aktualności internackie

Zespół Szkół w Reszlu
Szkolne grafitti
Programowanie i testowanie gier
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Reszlu

 

   

W „Tłusty czwartek” liczenie kalorii jest zdecydowanie niewskazane.  Trzymając się tej porady, w szkolnym internacie tuż po obiedzie nadszedł czas na chwilę przyjemności z pysznymi pączkami. Bo nawet u nas nie mogło ich zabraknąć. Dziewczęta z klas pierwszych smakowicie je przygotowały i  częstowały wszystkich wychowanków. Tak mały gest a jak cieszy.

 

Czytaj więcej: Słodki czwartek w internacie

W pierwszych tygodniach grudnia i stycznia w świetlicy internackiej odbył się Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego. Do turnieju zgłosiło się 16 zawodników, którzy  zostali podzieleni na dwie grupy i rywalizowali w systemie pucharowym. Celem rozgrywek były: popularyzacja tenisa stołowego jako dyscypliny sportu, integracja młodzieży mieszkającej w internacie, kształtowanie aktywności sportowej młodzieży i zagospodarowanie czasu wolnego. Podczas turnieju można było zaobserwować duże zaangażowanie zawodników oraz reprezentowaną postawę sportową. A zwycięzcami zostali:

Czytaj więcej: Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego

Czas Świąt w Internacie Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Reszlu  jest jednym z ważniejszych wydarzeń w ciągu roku szkolnego. Przygotowania do Wigilii trwały około tygodnia, by zwieńczyć je uroczystą kolacją we wtorek 20.12.2016r. Wszyscy wychowankowie, zaproszeni goście i wychowawcy zgromadzili się w świetlicy internatu o godz. 18.00. Jakub Kosiorek jako przewodniczący Młodzieżowej Rady Internatu rozpoczął od przywitania gości, a następnie Olga Łucek odczytała fragment Pisma Świętego Ewangelii wg św. Łukasza opisującego narodziny Pana Jezusa. Kolejnym punktem tego ważnego dla nas wieczoru było przełamanie się opłatkiem i spożycie potraw wigilijnych.

Czytaj więcej: Wigilia Internacka

Andrzejki to dzień jedyny w swoim rodzaju. Wtedy to zgodnie z tradycją  św. Andrzej  za sprawą znaków i wróżb podpowiada nam, co nas będzie czekać w przyszłości. To tradycja ludowa przekazywana już od wieków z pokolenia na pokolenie. 30 listopada Młodzieżowa Rada Internatu postanowiła zgodnie z ta tradycją zorganizować andrzejkowy wieczór wróżb.

Czytaj więcej: Andrzejkowy wieczór wróżb.

Partnerzy

      logo pelcowizna 1