Co robić w wolnym czasie mieszkając w internacie? Hm.. może wybrać się do kina? Na taki pomysł wpadła w minionym tygodniu Młodzieżowa Rada Internatu i kilka dni później wdrożyła swój pomysł w życie. I tak w poniedziałek 29 maja chętni wychowankowie wraz z opiekunami mieli możliwość obejrzenia wybranego filmu w kętrzyńskim kinie.

Czytaj więcej: Mieszkańcy internatu w Kinie „ Gwiazda”

 

„Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy dopiero wszystko się zaczyna.”

(ks. Jan Twardowski)

Dn. 20 kwietnia na terenie szkoły odbyło się ognisko zorganizowane z myślą o naszych  tegorocznych maturzystach mieszkających w internacie. Ognisko zostało zainicjowane przez Młodzieżową Radę Internatu oraz wychowawcę Sławomira Woźniakowskiego i koordynatora internatu Leszka Gamdzyka. Wspólne biesiadowanie nie mogło obejść się bez pieczenia kiełbasek. Wytypowani wychowankowie pod opieką wychowawców rozpalili ognisko i zaprosili wszystkich na pieczenie kiełbasek.

Czytaj więcej: Pożegnalne ognisko maturzystów w internacie

W „Tłusty czwartek” liczenie kalorii jest zdecydowanie niewskazane.  Trzymając się tej porady, w szkolnym internacie tuż po obiedzie nadszedł czas na chwilę przyjemności z pysznymi pączkami. Bo nawet u nas nie mogło ich zabraknąć. Dziewczęta z klas pierwszych smakowicie je przygotowały i  częstowały wszystkich wychowanków. Tak mały gest a jak cieszy.

 

Czytaj więcej: Słodki czwartek w internacie

W pierwszych tygodniach grudnia i stycznia w świetlicy internackiej odbył się Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego. Do turnieju zgłosiło się 16 zawodników, którzy  zostali podzieleni na dwie grupy i rywalizowali w systemie pucharowym. Celem rozgrywek były: popularyzacja tenisa stołowego jako dyscypliny sportu, integracja młodzieży mieszkającej w internacie, kształtowanie aktywności sportowej młodzieży i zagospodarowanie czasu wolnego. Podczas turnieju można było zaobserwować duże zaangażowanie zawodników oraz reprezentowaną postawę sportową. A zwycięzcami zostali:

Czytaj więcej: Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego

SEKRETARIAT SZKOŁY

OTWARTY

OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU

W GODZINACH OD 7:00 DO 15:00 

Logowanie strona