Zespół Szkół w Reszlu
Szkolne grafitti
Programowanie i testowanie gier
REKRUTACJA 2017/2018

 

„Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy dopiero wszystko się zaczyna.”

(ks. Jan Twardowski)

Dn. 20 kwietnia na terenie szkoły odbyło się ognisko zorganizowane z myślą o naszych  tegorocznych maturzystach mieszkających w internacie. Ognisko zostało zainicjowane przez Młodzieżową Radę Internatu oraz wychowawcę Sławomira Woźniakowskiego i koordynatora internatu Leszka Gamdzyka. Wspólne biesiadowanie nie mogło obejść się bez pieczenia kiełbasek. Wytypowani wychowankowie pod opieką wychowawców rozpalili ognisko i zaprosili wszystkich na pieczenie kiełbasek.

Czytaj więcej: Pożegnalne ognisko maturzystów w internacie

W „Tłusty czwartek” liczenie kalorii jest zdecydowanie niewskazane.  Trzymając się tej porady, w szkolnym internacie tuż po obiedzie nadszedł czas na chwilę przyjemności z pysznymi pączkami. Bo nawet u nas nie mogło ich zabraknąć. Dziewczęta z klas pierwszych smakowicie je przygotowały i  częstowały wszystkich wychowanków. Tak mały gest a jak cieszy.

 

Czytaj więcej: Słodki czwartek w internacie

W pierwszych tygodniach grudnia i stycznia w świetlicy internackiej odbył się Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego. Do turnieju zgłosiło się 16 zawodników, którzy  zostali podzieleni na dwie grupy i rywalizowali w systemie pucharowym. Celem rozgrywek były: popularyzacja tenisa stołowego jako dyscypliny sportu, integracja młodzieży mieszkającej w internacie, kształtowanie aktywności sportowej młodzieży i zagospodarowanie czasu wolnego. Podczas turnieju można było zaobserwować duże zaangażowanie zawodników oraz reprezentowaną postawę sportową. A zwycięzcami zostali:

Czytaj więcej: Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego

Czas Świąt w Internacie Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Reszlu  jest jednym z ważniejszych wydarzeń w ciągu roku szkolnego. Przygotowania do Wigilii trwały około tygodnia, by zwieńczyć je uroczystą kolacją we wtorek 20.12.2016r. Wszyscy wychowankowie, zaproszeni goście i wychowawcy zgromadzili się w świetlicy internatu o godz. 18.00. Jakub Kosiorek jako przewodniczący Młodzieżowej Rady Internatu rozpoczął od przywitania gości, a następnie Olga Łucek odczytała fragment Pisma Świętego Ewangelii wg św. Łukasza opisującego narodziny Pana Jezusa. Kolejnym punktem tego ważnego dla nas wieczoru było przełamanie się opłatkiem i spożycie potraw wigilijnych.

Czytaj więcej: Wigilia Internacka

Partnerzy

      logo pelcowizna 1