Zespół Szkół w Reszlu
Szkolne grafitti
Programowanie i testowanie gier
REKRUTACJA 2017/2018

22.XI.2012, NIMES FRANCJA

Sukces polskiego Comeniusa we Francji

Wczoraj podczas spotkania we Francji został rozstrzygnięty konkurs na międzynarodowe logo projektu. Mamy ogromną przyjemność poinformować Was, że logo z Polski wygrało :)

 Gratulujemy Kuba!!! :)

COMENIUS w Zespole Szkół im. Macieja Rataja w Reszlu

Wizyta delegacji z Francji, Niemiec, Włoch, Turcji i Hiszpanii

– w ramach projektu Comenius „INVEST ON TEENAGERS”

 finansowanego ze środków UE przez Narodową Agencję programu „Uczenie się przez całe życie” Comenius  Partnerskie Projekty Szkół.

Czytaj więcej: Ostatnia wizyta partnerska - tym razem w Reszlu

 Wyprawa do Hiszpanii oczami uczestniczek wyjazdu w ramach projektu COMENIUS ;)

Dnia 24 marca o godzinie 4 rano… nie. To nie będzie kolejne nudne, sztuczne i sztywne szkolne wypracowanie. Zaspane, ledwie żywe wpakowałyśmy się do busa. Zaczęło się,  nasza wyprawa do Hiszpanii. Droga do Gdańska mijała strasznie szybko. Wszystko byłoby wyśmienicie, gdyby nie prześladowało nas nieodparte uczucie głodu. Zatem punktem honorowym tej części podróży był McDonald’s.

Czytaj więcej: Wizyta partnerska w Hiszpanii

WYJAZD DO SAN GIORGIO A CREMANO WE WŁOSZECH

RESZELSKICH UCZENNIC I NAUCZYCIELEK Z ZESPOŁU SZKÓŁ IM. M RATAJA W RESZLU

W RAMCH PROJEKTU COMENIUS „INVEST ON TEENAGERS”

9-14 kwietnia 2013. To tylko pięć dni, a tak wiele się wydarzyło. Poznaliśmy wielu niesamowitych ludzi, odwiedziliśmy wspaniałe miejsca i przeżyliśmy chwile, które pozostaną w naszej pamięci do końca życia. 

Czytaj więcej: Wizyta partnerska we Włoszech

W dniach 20-25.11.12 odbyło się spotkanie projektu Comenius ”Invest on Teenagers” we Francji. Polskę miały zaszczyt promować Majka Legin, Aleksandra Rakieć, p. Barbara Samborska, p. Anna Jałoszewska i p. Krzysztof Jelisiejew.

Trudno jest opisać w jednym artykule, co się tam wydarzyło...

Grupa opiekunów mieszkała w hotelu, a uczniowie u rodzin osób uczestniczących w projekcie z Francji. Oczywiście rodziny stanęły na wysokości zadania i bardzo serdecznie nas przywitały. W dniu 20.11 dojechaliśmy ok. godziny 20.00 i zakwaterowaliśmy się w przeznaczonych dla nas miejscach.

Czytaj więcej: Wizyta partnerska we Francji

We wrześniu i październiku 2012 roku odbyło się kilka spotkań z uczestnikami europejskiego  projektu edukacyjnego Comenius realizowanego w naszej szkole. 

Nasze motto skierowane do młodzieży  to” Wszystko dla Was, nic bez Was…”

      Celem projektu jest rozwijanie kreatywności uczniów oraz doskonalenie metod i sposobów zdobywania wiedzy. Uczniowie uwzględniając różnice międzykulturowe będą tworzyć wspólne projekty, które będą mogły być realizowane w szkołach uczestniczących w wyżej wymienionym projekcie.

Czytaj więcej: Spotkania młodzieży i nauczycieli zaangażowanych w projekt COMENIUS

Mamy zaszczyt poinformować wszystkich zainteresowanych, iż Zespół Szkół im. Macieja Rataja w Reszlu został beneficjentem Programu „Uczenie się przez całe życie”, Akcja Comenius w ramach Partnerskie Projekty Szkół. Innymi słowy, nasza szkoła od września 2012 do maja 2014 będzie jednym z 7 partnerów europejskiego projektu edukacyjnego.

Jak czytamy na oficjalnej stronie Fundacji Rozwoju systemu Edukacji: „Projekty partnerskie to współpraca dwóch lub więcej szkół z różnych krajów UE, która skutkuje przede wszystkim wymienianą doświadczeń i uczeniem się od siebie nawzajem. Akcja ma na celu wzmacnianie europejskiego wymiaru edukacji poprzez promowanie współpracy międzynarodowej, w której uczestniczą uczniowie i kadra nauczycielska z różnych państw członkowskich.”

Czytaj więcej: Projekt międzynarodowy "INVEST ON TEENAGERS" w ramach programu Unii Europejskiej COMENIUS W...

Ach co to był za dzień…..

           Dziś dzień pełen nagród i przyjemności. Dlaczego?

Odbyło się spotkanie nauczycieli i uczniów biorących udział w projekcie Comenius. Pani Barbara Samborska przedstawiła wyniki konkursu na tłumaczenie artykułu o Comeniusie ze strony internetowej szkoły i uzasadniła  czym kierowano się przy przyznawaniu nagród. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie było przetłumaczenie na język polski całości artykułu.

Czytaj więcej: Konkursy COMENIUSA rozstrzygnięte

 

13 kwietnia 2014 roku - każda z nas na pewno zapamięta ten dzień - w sumie... i Wy powinniście, bo to początek naszej sławy…. 

Dziś byłyśmy ( my- czyli pani Ania Jałoszewska, pani Dorota Parada, Magda Badzińska, Majka Legin, Gosia Lemańska, Daria Staniszewska, Karolina Gerwatowska i Natalia Zięba) w Radio Olsztyn.

Bo przecież każda gwiazda zaczynała w radiu….

Czytaj więcej: Z Comeniusem w Radio Olsztyn

Uwaga, uwaga!!!

Już 23 czerwca zakończenie roku szkolnego!!!

Porządek dnia:

8.00 -  Msza św. w  Kościele p.w. św. Piotra i Pawła

9.00 -Uroczysty apel

Sekretariat

 PODANIA  DO SZKOŁY  MOŻNA SKŁADAĆ W SEKRETARIACIE

OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU

W GODZINACH OD 7:00 DO 15:00 

Szczegóły rekrutacji 2017/2018

LOGOWANIE POCZTA

Odwiedza nas:

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

Partnerzy

      logo pelcowizna 1