Uwaga! Uwaga!

Nadszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu

„Matematyka oczami fotografa”

więcej

OFERTA EDUKACYJNA 

ROK SZKOLNY 2019/2020

 

W dniach 8-15 maja, w ramach tegorocznej edycji Tygodnia Bibliotek odbywającej się pod hasłem „(Do)wolność czytania” uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w spotkaniach organizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

 

7 maja „Pierkunowe wyroki” uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z autorką Joanną Żamiejć.

Joanna Żamejć – bibliotekarka z zawodu i zamiłowania, od niemal trzydziestu lat mieszkająca w Niemczech, niedaleko Bremy. Zodiakalna „lwica” ze wszystkimi zaletami i wadami znaku, wielbicielka kotów. Urodzona i wychowana w stolicy Warmii w Olsztynie. Kocha to miasto i marzy o powrocie do grodu nad Łyną. W młodości buntowniczka, od dzieciństwa lubi „wymyślać i opowiadać”. Jej debiutancka powieść „Nawrócenie wiedźmy” stała się sukcesem i zyskała ogromną popularność wśród odbiorców, czego świadectwem jest nagroda czytelników w konkursie „Wawrzyn – Literacka Nagroda Warmii i Mazur”, którą autorka otrzymała w 2016 r. Wyczekiwana druga część trylogii – „Perkunowe wyroki” – jest kontynuacją historii o litewskiej raganie, jej przyjaciołach i dzieciach.

Klub dyskusyjny

10 maja uczniowie z naszej szkoły, którzy są Członkami Klubu Dyskusyjnego brali udział w debacie literackiej .Uczestniczyli w dyskusji na temat eseju Kazimierza Brakonieckiego „Notes kurlandzki”. „Notes kurlandzki” Kazimierza Brakonieckiego, nominowany do WAWRZYNU – Literackiej Nagrody Warmii i Mazur. Śladami autora odbywają wędrówkę (również w maju) po nadmorskich miasteczkach Kurlandii. Jego oczami widzą Bałtyk z plażą pokrytą wydmami, czytają napisy na nagrobkach łotewskich cmentarzy, obserwują miejscową ludność. Jego sercem czują klimat Widawy, Lipawy. Wraz z nim odwiedzają świątynie, uczestniczą w wydarzeniach kulturalnych, czytają książki poświęcone historii Łotwy. W dalszą podróż czytelnicy udają się sami. Czytając wiersze odbywają podróż w głąb duszy autora. Podczas tego spotkania czytelnicy „Notesu kurlandzkiego” , książki nominowanej do Wawrzynu – Literackiej Nagrody Warmii i Mazur za rok 2017, dzielili się swoimi wrażeniami , odczuciami, przemyśleniami

11 maja klasy I TDA, II TAK brały udział w spotkaniu

"Słowianie wierzyli, że gdy jeszcze nic nie istniało, tylko sine morze, na jego środku stały 2 dęby, a siedzące na nich gołębie radziły, jak stworzyć świat "O historycznej, krajobrazowej, ludowej, obrzędowej, a także militarnej i administracyjnej, oraz biologicznej roli i znaczeniu alei drzew, mogliśmy usłyszeć podczas wykładu dr Wojciecha Słomki, zatytułowanego "A każde drzewo to okruch wieczności" - aleje drzew na tle historii i kultury Polski, regionu, Reszla".
Ogromna wiedza, doświadczenie i pasja, z jaką pan Wojtek opowiada o przyrodzie, połączone z jego poczuciem humoru sprawiają, że każde spotkanie z nim jest  wielką przyjemnością i inspiracją do pogłębiania wiedzy.

15 maja klasy ITDA, I GPC brały udział w spotkaniu w warsztatach plastycznych pod hasłem „Pejzaż z pocztówką”. Nie wiemy jakiego zaklęcia użyła pani Ita Haręza, prowadząca warsztaty, że już w pierwszych minutach zajęć uczniowie z ochotą chwycili za pędzle i farby. Malować mogą wszyscy, a talent posiadają wybrańcy, ale ten fakt wcale nie przeszkadzał młodzieży w nauce i dobrej zabawie. Na dzisiejszych zajęciach uczniowie przećwiczyli mieszanie kolorów i musieli się zmierzyć z perspektywą w malarstwie. Zdobyte umiejętności wykorzystają zapewne podczas pracy nad własnymi projektami.

 


 
NADCHODZĄCE WYDARZENIA
 
27 marca 2019
Dzień Otwartych Drzwi UWM - wyjazd klas maturalnych
 28 marca 2019 godz 10.00
Dzień Otwarty Szkoły
10 kwietnia 2019
Wystawianie przewidywanych ocen w klasach maturalnych
 11 kwietnia 2019
 Spotkania z rodzicami

 17 kwietnia 2019
Wystawianie ocen rocznych w klasach maturalnych

 18 - 23 kwietnia 2019
Wiosenna przerwa świąteczna

 

 
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies(ciasteczek) i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej strony do indywidualnych potrzeb użytkowników. W przeglądarce internetowej można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie cookies.
  Ciasteczka na tej stronie.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk