Uwaga! Uwaga!

Nadszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu

„Matematyka oczami fotografa”

więcej

OFERTA EDUKACYJNA 

ROK SZKOLNY 2019/2020

 

Dnia 20 grudnia 2018r uczennice  naszej szkoły: Wiktoria Piotrowska, Zuzia Kania, Natalia Maleszewska, Natalia Iwińska, Martyna Gbur  wraz z panią Dorotą Paradą wybrały się do schroniska dla zwierząt w Pudwągach, aby przekazać  rzeczy zebrane podczas akcji zorganizowanej w ramach działań realizowanego szkole projektu Erasmus plus " Raising Responsible Citizen", która trwała od 10 do 19 grudnia 2018r.

Dzięki osobom, które wsparły naszą akcję udało  się  zebrać około 70 kg różnej karmy oraz akcesoria dla psów  i kotów. W akcję szczególnie  zaangażowały się   klasy: 1LO , 3EZA, 3TD oraz  uczniowie :Jan Kolaczek, Remigiusz Pawelczyk, Kinga Pasieka, Julia Szapiel, Monika Piotrowska.

Pracownicy schroniska przywitali nas  bardzo miło i chętnie oprowadzili po obiekcie  opowiadając o pracy i funkcjonowaniu schroniska. Obecnie mieszka się tam ponad 100 psów i około 10 kotów. Psy są w różnym wieku i po różnych przejściach. Jednak każdy z nich czeka na swój nowy dom i nową szansę.

Część z nas była w takim miejscu po raz pierwszy  i zrobiło to na nas ogromne wrażenie. Szczekające i wpatrzone w nas smutne psie oczy rozczuliły nas do łez. Ciężko było odejść od klatek i wracać do szkoły, ale czekały na nas kolejne obowiązki. 

Obiecaliśmy sobie jednak, że to nie była jednorazowa przygoda i na pewno tam wrócimy.

                                                                                              Wolontariusze

 


 
NADCHODZĄCE WYDARZENIA
 
27 marca 2019
Dzień Otwartych Drzwi UWM - wyjazd klas maturalnych
 28 marca 2019 godz 10.00
Dzień Otwarty Szkoły
10 kwietnia 2019
Wystawianie przewidywanych ocen w klasach maturalnych
 11 kwietnia 2019
 Spotkania z rodzicami

 17 kwietnia 2019
Wystawianie ocen rocznych w klasach maturalnych

 18 - 23 kwietnia 2019
Wiosenna przerwa świąteczna

 

 
 
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies(ciasteczek) i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej strony do indywidualnych potrzeb użytkowników. W przeglądarce internetowej można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie cookies.
  Ciasteczka na tej stronie.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk