Uwaga! Uwaga!

Nadszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu

„Matematyka oczami fotografa”

więcej

OFERTA EDUKACYJNA 

ROK SZKOLNY 2019/2020

 

19 grudnia w środowe przedpołudnie uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu postanowili odwiedzić pacjentów reszelskiego Zakładu Pielęgnacyjno – Opiekuńczego, aby wprowadzić ich w nastrój i tajemnicę Świąt Bożego Narodzenia. Wolontariuszom towarzyszyły dziewczęta ze szkolnego chóru, które poprowadziły muzyczne  spotkanie  z kolędą.

Młodzież przeszła z wizytą po salach osób chorych, wręczając świąteczne kartki z życzeniami od Zespołu Szkół. Następnie w świetlicy wraz ze zgromadzonymi pacjentami odśpiewano wspólnie wiele kolęd i  pastorałek. Lecz tym, co najistotniejsze w tej wizycie, było ogromne wzruszenie i  łzy wdzięczności, które to spotkanie wywołało. Szczerość i naturalność, wielka chęć ofiarowania czasu i uwagi chorym odnalazła swoje odbicie u odbiorców. Bo taki właśnie był cel – pobyć razem w ten czas zadumy, refleksji nad tym, co było, nad wyborami, szansami  i błędami. Odwiedziny w tym miejscu staną się stałym punktem programu tej grupy- ludzi o wielkich sercach, u których także ta wizyta wywołała ogromne emocje i utwierdziła w potrzebie wspólnoty i jednoczenia pokoleń, ludzi zdrowych z tymi, którzy bezradni, bardzo czekają na zainteresowanie, pamięć, chwilę rozmowy...

 

Misja zakończona sukcesem. Uczniowie zostali przyjęci bardzo ciepło i nagrodzeni gromkimi brawami. Wszyscy pod wielkim wrażeniem ludzi i miejsca. Mamy nadzieję, że przedstawienie przyniosło wszystkim odrobinę radości i na długo zostanie w pamięci. Nad występem czuwała p. Monika Małolepsza, której, jak i również całej grupie, serdecznie dziękujemy za ten wielki, szczególny dar dla potrzebujących.

 


 
NADCHODZĄCE WYDARZENIA
 
27 marca 2019
Dzień Otwartych Drzwi UWM - wyjazd klas maturalnych
 28 marca 2019 godz 10.00
Dzień Otwarty Szkoły
10 kwietnia 2019
Wystawianie przewidywanych ocen w klasach maturalnych
 11 kwietnia 2019
 Spotkania z rodzicami

 17 kwietnia 2019
Wystawianie ocen rocznych w klasach maturalnych

 18 - 23 kwietnia 2019
Wiosenna przerwa świąteczna

 

 
 
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies(ciasteczek) i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej strony do indywidualnych potrzeb użytkowników. W przeglądarce internetowej można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie cookies.
  Ciasteczka na tej stronie.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk