UWAGA !! 

Zapraszamy do udziału w SZKOLNYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM

 "Policzmy to z Ratajem"

Regulamin szkolnego konkursu matematycznego 

Etap IV - zadania

Już 13 marca 2019 r. (środa) po raz czwarty przystąpimy do Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego Sprachdoktor.

 Czytaj więcej

W poniedziałek  8 października 2018 gościliśmy w naszej szkole grupę funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie (st. sierż. Anna Baluta oraz asp. sztab. Monika Danielak) oraz z Komisariatu Policji w Reszlu (mł. asp. Paweł Obolewicz oraz st. asp. Dawid Stelmaszczyk) przybyłych w ramach  działań „Będę odpowiedzialnym kierowcą”. Akcja jest inicjatywą Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego - Regionalnego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Organizatorzy chcą dotrzeć do szczególnej grupy uczestników ruchu - przyszłych kierowców. Przedsięwzięcie o charakterze edukacyjnym i profilaktycznym zostało objęte honorowym patronatem Warmińsko - Mazurskiego Kuratora Oświaty. Prezentacja, którą poprowadziła st. sierż. Anna Baluta, miało na celu przekazanie najważniejszych informacji dotyczących stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci uświadomili młodym kierowcom,  jak wiele czynników wpływa na ryzyko powstania wypadku drogowego,  jak odpowiedzialną rolę będą pełnić za kierownicą auta i zachęcili do  jazdy rozsądnej i zgodnej z przepisami ruchu drogowego. Statystyki pokazują, iż kierujący w przedziale 18-24 lat stanowili 22 % wszystkich zdarzeń, do których doszło w 2017 roku na Warmii i Mazurach. W wyniku tych wypadków zginęło  21 osób, a 324 zostały ranne. Najważniejszymi przyczynami tych zdarzeń były: niedostosowanie prędkości do warunków ruchu (135 wypadków/ 16 zabitych/158 rannych), nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu ( 34 wypadki/ 1 ofiara śmiertelna/  41 rannych) i nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych (27 wypadków/ 2 zabitych/ 25 rannych). Wypadki z udziałem młodych kierowców kończą się najczęściej zderzeniem z drzewem, bocznym zderzeniem pojazdów czy  najechaniem na pieszego. Zdjęcia tych zdarzeń mieliśmy także okazję obejrzeć. Ku przestrodze. Nic skuteczniej niż one nie dociera do rozumu i wyobraźni.  W 2017 roku młodzi kierowcy spowodowali 29 wypadków pod wpływem alkoholu, w których 4 osoby zginęły, a 30 zostało rannych.

Poza takimi właśnie ciekawymi spotkaniami przedstawicieli Policji z uczniami szkół średnich na terenie województwa, organizatorzy przygotowali także dwuetapowy konkurs, w którym młodzi ludzie będą mogli zaprezentować swoją kreatywność i znajomość przepisów prawa o ruchu drogowym. A wygrana to voucher na opłacenie  kursu na prawo jazdy kategorii B o wartości 1500 złotych. Pierwszy  etap konkursu to napisanie (indywidualnie lub w maksymalnie trzyosobowej grupie) scenariusza spotu profilaktycznego, którego tematem przewodnim będzie promowanie bezpiecznych, odpowiedzialnych postaw w ruchu drogowym wśród młodych kierowców. Do 26 października należy przesłać swój scenariusz do Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Z nadesłanych prac komisja konkursowa wybierze uczestników, którzy przejdą do  drugiego etapu.   A na  tym etapie, który odbędzie się w grudniu 2018 roku, uczestnicy zmierzą się z testem z zakresu prawa o ruchu drogowym zbliżonym do egzaminu teoretycznego na prawo jazdy kategorii B. Suma punktów uzyskanych podczas dwóch etapów wyłoni zwycięzcę, który otrzyma główną nagrodę.

W dalszej części spotkania st. sierż. Anna Baluta przypomniała także m.in. o zakazie używania telefonów komórkowych w czasie jazdy, zakazie używania smartfonów w czasie przechodzenia przez przejścia dla pieszych czy w czasie jazdy rowerem.

Uczniowie mieli też niepowtarzalną okazję, by otrzymać szczegółowe informacje dotyczące pracy w Policji. Wszystkich zainteresowanych odsyłamy do strony Komendy Wojewódzkiej Policji, gdzie, można m.in. uzyskać odpowiedź na pytanie,  jak zostać policjantem lub pracownikiem Policji czy też obejrzeć film o pracy warmińsko- mazurskich policjantów.

Jak co roku aktualny jest temat handlu ludźmi. Nasi goście już rok temu szczegółowo wprowadzili uczniów w ten problem. Tym razem dokonali krótkiego przypomnienia najistotniejszych kwestii.

Spotkanie niezwykle ciekawe i jakże przydatne dla kształtujących się młodych umysłów. Oby doprowadziło do wyciągnięcia wniosków i zostało przywołane przez ich pamięć ilekroć usiądą na fotelu kierowcy. 

Polecamy:

http://www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/aktualnosci/38093,XI-Europejski-Dzien-Przeciwko-Handlowi-Ludzmi.html?search=391584504

http://www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/aktualnosci/49649,KWP-Bede-odpowiedzialnym-kierowca.html?search=5138644

http://www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/aktualnosci/40761,KWP-Dzien-kandydata-dowiedz-sie-jak-wyglada-rekrutacja-do-Policji.html

 


Nadchodzące wydarzenia:

25 lutego 2019
Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców
13 marca 2019  godz. 9.00
Powiatowy Konkurs Ortograficzny o  "Złote Pióro" Starosty Kętrzyńskiego
13 marca 2019 godz. 13.00 
Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego
28 marca 2019 godz 10.00
Dzień Otwarty Szkoły

 

PLAKAT KOPERNIK min

 

 

Certyfikaty dla uczniów

 

Partnerzy szkoły

 

   

 

 

 

 

 

  
   
   

 

 

 

                

         

 

 
 
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies(ciasteczek) i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej strony do indywidualnych potrzeb użytkowników. W przeglądarce internetowej można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie cookies.
  Ciasteczka na tej stronie.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk