Zespół Szkół w Reszlu
Szkolne grafitti
Programowanie i testowanie gier
REKRUTACJA 2017/2018

Do szczęścia otwarte drzwi, nie szukaj kluczy”- ta myśl przewodnia przyświecała tegorocznej gali pożegnania klas IV Technikum Ekonomicznego, IV Technikum Architektury Krajobrazu oraz IV Technikum Informatycznego. Uroczystość podzielona na dwie części- tę przygotowaną po raz ostatni przez klasy czwarte oraz artystyczną- przez klasy III TEA oraz III TI, zebrała wspaniałe recenzje zgromadzonej społeczności szkolnej, tworząc niezmiernie miłą i wzruszającą atmosferę tego dnia. Po wprowadzeniu sztandaru Zespołu Szkół prowadzący Agata Kisielińska i Mirek Jakubowski rozpoczęli od podziękowań w imieniu klas kończących naukę.

Czytaj więcej: Pożegnanie klas maturalnych 2013-2017

Z okazji zbliżającego się dnia Narodowego Czytania Pisma Świętego, który przypada na 30 kwietnia 2017 roku w naszej szkole zorganizowane zostało spotkanie biblijne, w którym udział wzięła licznie przybyła młodzież. Spotkanie rozpoczął proboszcz parafii p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła w Reszlu ks. Krzysztof Bumbul, który wyraził radość z powodu obecności uczniów i ich zainteresowania akcją. Podczas wystąpienia zwrócił także uwagę słuchaczy na istotny wymiar Słowa Bożego na całe życie ludzkie, które nadaje mu większy sens.

Czytaj więcej: Poznajemy Pismo Święte

Co działo się w ostatnim czasie w klasie pożarniczej? Uczniowie spieszą zapewnić, że zdobywają kolejne umiejętności na polu ratowniczym. Pod okiem p. Macieja Kuś, kierownika  Falck Medycyna w ciągu ostatnich zajęć ćwiczyli zdobyte dotychczas umiejętności- resuscytację krążeniowo-oddechową (zespołu czynności stosowanych u poszkodowanego, u którego wystąpiło podejrzenie nagłego zatrzymania krążenia, czyli ustanie czynności serca z utratą świadomości i bezdechem), a także zaopatrywanie ran i złamań. Sami zobaczcie. A już niebawem przeczytacie, czego uczą się w czasie zajęć na basenie w ramach lekcji wychowania fizycznego.

Czytaj więcej: Z życia klasy I liceum pożarniczego z elementami ratownictwa medycznego   

Dn. 25 kwietnia zgodnie z tradycją szkoły tegoroczni maturzyści udali się na pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego w Św. Lipce.  Uczniom towarzyszyli ich wychowawcy oraz ks. Karol Misiewicz. Z pieśnią na ustach ok. 11ej dotarli do celu, gdzie zostali serdecznie powitani przez superiora świętolipskiej parafii  o. A. Jacyniaka oraz o. Marka Wilocha. Gospodarz parafii wraz z ks. Karolem odprawili mszę św. w intencji maturzystów oraz pracowników szkoły z życzeniami powodzenia podczas nadchodzących egzaminów.

Czytaj więcej: Pielgrzymka piesza klas maturalnych do Świętej Lipki

Dnia 12.04.2017r. w hali ZSKŚiA w Giżycku odbył się Finał Mistrzostw Województwa w Piłce Ręcznej Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych. W mistrzostwach wzięło udział 6 drużyn, które zostały podzielone na 2 grupy:

Czytaj więcej: Finał Mistrzostw Województwa w Piłce Ręcznej Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych

W czwartek 6. kwietnia członkinie odchodzącego już składu SU przeprowadziły swoją  ostatnią akcję– wybory nowego składu. Po czterech latach dziesiątek różnorodnych akcji, zorganizowanych apeli, uroczystości, zbiórek odchodzą na zasłużony odpoczynek. Nie ma słów wdzięczności dla młodzieży, która mimo obowiązków związanych z nauką bierze na swoje barki dodatkowe zajęcia, aby działać na rzecz szkoły. Teraz kiedy większość z nich kończy naukę  w szkole, nadszedł najlepszy moment, aby im podziękować za ich wielkie otwarte serca. Więc w imieniu grona pedagogicznego

Czytaj więcej: Wybory do Samorządu Uczniowskiego

I tym razem nie zawiedli. 23 osoby, które już po raz 18. 7 kwietnia  w sali gimnastycznej naszej szkoły pokazały, że chcą, mogą i potrafią. Chcą uratować życie. Mogą podzielić się z tymi, którzy walczą o życie. Potrafią pomóc drugiemu człowiekowi. A największym osiągnięciem tego dnia było ponad 10 litrów oddanej krwi. Pracownicy  Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie - Oddziału Terenowego w Bartoszycach najpierw przeprowadzili wywiad lekarski, pobrali krew do badań, a następnie podłączyli aparaturę do 23 wyciągniętych kończyn nauczycielsko- uczniowsko- absolwenckich.

Czytaj więcej: Oddali krew- poarowali życie  

Partnerzy

      logo pelcowizna 1