Aktualności szkolne

Zespół Szkół w Reszlu
Szkolne grafitti
Programowanie i testowanie gier
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Reszlu

 

   

22 marca 2017 roku w Zespole Szkół im. Macieja Rataja odbył się I Konkurs Poezji Recytowanej i Śpiewanej. Nasze spotkanie poświęcone było twórczości jednemu z najwybitniejszych polskich poetów ks. Janowi Twardowskiemu. Inicjatywa spotkała się wśród młodzieży z wielkim zainteresowaniem. Wystąpiło piętnastu uczestników.

Czytaj więcej: Konkurs recytatorski rozstrzygnięty

15 marca klasa pożarnicza zapoznała się  z niezmiernie ważnym zagadnieniem dotyczącym ratowania życia, jakim jest resuscytacja krążeniowo- oddechowa osoby dorosłej i dzieci. Zajęcia poprowadzili ratownicy p. Maciej Kuś oraz p. Piotr Małż. Uczniowie dowiedzieli się, jak ocenić stan osoby nieprzytomnej, jak prawidłowo przeprowadzić resuscytację krążeniowo- oddechową oraz jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej.

Czytaj więcej: Klasa pożarnicza uczyła się ratować ludzkie życie

15 marca w Zespole Szkół im. M. Curie Skłodowskiej odbyła się już czwarta edycja Powiatowego Konkursu Ortograficznego o „Złote Pióro” Starosty Kętrzyńskiego. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu kętrzyńskiego, a jego cele to rozwijanie zainteresowań kulturą języka polskiego, kształtowanie dbałości o poprawność ortograficzną i interpunkcyjną oraz integrowanie społeczności szkół ponadgimnazjalnych powiatu kętrzyńskiego.

Czytaj więcej: Powiatowy Konkurs Ortograficzny o Złote Pióro Starosty Kętrzyńskiego

Wczoraj,14 marca klasa I EZA  wraz z wychowawczynią A. Jałoszewską wybrała się na krótkie zwiedzanie Reszla. Odwiedziliśmy dwa miejsca. Pierwszym z nich była wieża w Kościele. Wejście na jej szczyt jest wymagające i wyczerpujące, jednak pokonaliśmy dużo schodów bez problemu. Z takiej wysokości widoki na Reszel są naprawdę piękne. Drugim miejscem, które odwiedziliśmy była wieża w Zamku.

Czytaj więcej: Poznajemy Reszel - 1EZA

27 lutego 2017r. p. Anna Jałoszewska oraz p. Ewa Piechota zorganizowały wyjazd integracyjny do Multikina w Olsztynie. Wzięli w nim udział uczniowie z różnych klas. Wybrano trzy seanse. Pierwsza grupa, w której znalazło się najwięcej osób zdecydowało się na obejrzenie filmu pod tytułem "Porady na zdrady". Kolejna grupa wybrała film pt. "Był sobie pies", a ostatnia -postanowiła obejrzeć "Sing". Wycieczka trwała od godziny 8.00 do około godziny 15.00. Wszyscy dobrze się bawili i na pewno w przyszłości powtórzą ten wyjazd.

 

Czytaj więcej: Wyjazd do kina

 

 Jak co roku 1 marca obchodzimy święto poświęcone pamięci Żołnierzy Wyklętych  – żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.

Z tej okazji na parterze naszej szkoły można zwiedzać wystawę okolicznościową przygotowaną przez pana Mariusza Śliwkę i klasę IV TEA. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z tym jakże istotnym rozdziałem w naszej historii.

Czytaj więcej:  1 marca Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”  

Miło nam donieść, że dwaj uczniowie klasy I Technikum Informatycznego- Karol Skomorok i Przemek Schmidt wzięli udział w Gminnych Eliminacjach Wojewódzkiego Turnieju LZS w Tenisie Stołowym o Puchar TVP 3 Olsztyn i dostali się do etapu rejonowego. Naszym bohaterom - gratulujemy :)

Dzień 22 lutego to w tym roku niewątpliwie najważniejsza data w kalendarzu naszej szkoły. Zatrzymujemy się na moment w naszej codzienności, aby upamiętnić wielką postać, bohatera dziejów Polski- naszego patrona Macieja Rataja. Rocznicę urodzin tak znamienitej osobistości- posła, ministra, marszałka Sejmu, jak co roku obchodzimy w sposób szczególnie uroczysty. I tym razem zgodnie już z tradycją obchodów społeczność szkolna oraz zaproszeni goście spotkali się w reszelskim Kościele pw. św. Piotra i Pawła, aby pomodlić się w intencji szkoły, jej pracowników, a także tych, którzy odeszli. Mszę świętą poprowadził wikary, katecheta w naszym gronie pedagogicznym- ks. Karol Misiewicz, wspomagany przez naszą wspaniałą młodzież podczas czytań i śpiewu. Po mszy świętej w strugach deszczu zebraliśmy się na dziedzińcu szkoły, aby złożyć hołd naszemu Patronowi.

Czytaj więcej: Dzień Patrona

Partnerzy

      logo pelcowizna 1